Image

Oblasti použití

Technologie ICS nabízí široké spektrum použití.

Materiály nebo povrchy, které lze čistit pomocí inovativního tryskání suchým ledem, jsou téměř neomezené.

Proces je neabrazivní, netoxický a nevodivý; nepoužívá chemikálie ani nevytváří druhotný odpad.

Lze jej použít téměř ve všech průmyslových odvětvích k urychlení postupů čištění, protože umožňuje čištění, když jsou stroje v provozu, bez nutnosti demontáže zařízení nebo chlazení strojů.

Naše technologie budoucnosti trvale zdůrazňuje ekologii, snižování nákladů a zlepšování kvality výrobních procesů.

Strojírenský průmysl

Čištění suchým ledem se stává nedílnou součástí výrobních procesů ve strojírenském průmyslu při čištění všech komponent výrobních strojů (včetně elektrických součástí), svařovacích robotů, dopravníků a lakovacích linek, forem atd. Ve srovnání s tradičními způsoby čištění je čištění suchým ledem významně rychlejší proces čištění, který může zvýšit produktivitu a snížit náklady.

Tiskařský a papírenský průmysl

Udržování čistoty válců a strojních součástí v tiskařském a papírenském průmyslu je nesmírně důležité. Tryskání suchým ledem nabízí rychlé a vysoce kvalitní řešení bez nutnosti demontáže zařízení. Tento proces šetrně a snadno účinně čistí usazené a vypálené mastnoty, papírový prach, buničinu, inkoust a barvy bez poškození jednotlivých komponent. Proces je suchý, neabrazivní a nepoužívá žádné chemikálie. 

Automobilový průmysl

Čištění suchým ledem je špičkovou technologií pro ekologicky odpovědné snižování nákladů a zdokonalování výrobních procesů, kde se očekává pouze nejvyšší kvalita a důraz na detail. Proces je suchý, šetrný k životnímu prostředí a vhodný pro širokou škálu automobilového průmyslu. Technologie čištění suchým ledem může obnovit montážní závody, robotiku, stříkací kabiny, slévárny, elektrická zařízení, hydraulické jednotky, formy, mechanické součásti, motory, zavěšení kol, převodovky, elektrické součásti atd. Do téměř původního stavu.

Dřevozpracující průmysl

Dřevozpracující a elektrotechnický průmysl nese vysoké riziko výbuchu. Pravidelná údržba pracovních prostor a strojů je proto zásadní. Tryskání suchým ledem eliminuje ruční čištění lisů a sušiček dřeva, zkracuje celkovou dobu čištění a poskytuje efektivnější výsledek čištění. Čištění suchým ledem také umožňuje bezpečnou obnovu historických budov, konstrukcí, soch atd. Odstraněním vrstev barvy, uhlíku, znečištění, poškození kouřem, ohně, hub a mnoha dalších znečišťujících látek. Proces je suchý a jeho výsledkem je pouze odstranění znečištění, aniž by vznikal jakýkoli sekundární odpad.

Potravinářský průmysl

Důraz na hygienu v potravinářském průmyslu se stále zvyšuje. V potravinářském průmyslu se často velmi obtížně čistí povrchy nebo pece podél výrobních linek. Odstranění zbytků potravin, mastnoty, nečistot a jiných zbytků z výrobního zařízení je zásadní pro prevenci růstu bakterií a zajištění vysoce kvalitních potravin. Ideálním řešením je čištění suchým ledem, které k zasažení povrchu a jeho čištění používá pevné pelety CO 2 nebo mikročástice. Částice se při nárazu sublimují a odstraňují nečistoty a nečistoty z povrchů, aniž by došlo k poškození zařízení.

Služba pro města / stavební průmysl

Tryskání suchým ledem je vynikající volbou pro čištění jak vnitřních, tak venkovních předmětů. Technologie čištění bez vody nezaručuje žádné riziko poškození vlhkostí. Povrchy okamžitě vyschnou, a lze je proto v případě potřeby okamžitě použít. Při čištění suchým ledem nevzniká sekundární odpad. Při čištění suchým ledem je potřeba další ochrany minimální. Budovy nebo jiné objekty není nutné zakrývat, což šetří náklady a výrazně zrychluje práci. 

Ostatní průmyslová odvětví

Čištění suchým ledem lze použít v celé řadě aplikací na různé tvary a povrchy složené z betonu, dlažby, dřeva, plastu, kovu, textilu, skla a citlivé elektroniky. Je to vynikající způsob odstraňování starých nátěrů, lepidel, gumy, spór, plísní, povrchové rzi, mastnoty, lišejníků, sazí, bakterií a jiných nečistot z jakéhokoli povrchu.