Princip čištění CO2 suchým ledem

Čištění suchým ledem se provádí bez vody a chemikálií. Jemná metoda čištění nepoškozuje povrchy a nevznikají u tohoto způsobu čištění žádné další odpadní nečistoty.

Proces čištění spustí kombinace tří jevů.

KINETICKÁ ENERGIE

KINETICKÁ ENERGIE

Rychlost nárazu pelet suchého ledu na znečištěný povrch může překročit dokonce i rychlost zvuku.
TEPELNÝ ŠOK

TEPELNÝ ŠOK

Kontaminované vrstvy po rychlém ochlazení křehnou a postupně se uvolňují z vyčištěného povrchu.
SUBLIMACE

SUBLIMACE

Po kontaktu s kontaminovaným povrchem pelety mění svůj fyzický stav a stávají se parami, čímž dokonale odstraňují veškerou kontaminaci.

Čištění suchým ledem

Čištění - tryskání suchým ledem je moderní průmyslová metoda čištění.

Proces čištění aplikuje tři základní jevy: kinetickou energii, tepelný šok a sublimaci. Tento proces odstraňuje pouze zbytky a nevzniká žádný sekundární odpad. Tryskání suchým ledem je efektivní čisticí metoda, šetrná k čištěným materiálům a šetrná k životnímu prostředí. Suchý led vám umožní šetrně a ekologicky vyčistit usazeniny a zbytky, aniž byste museli demontovat jakékoli své vybavení. Ušetříte tedy čas a značné finanční náklady.

Je známo, že suchý led brzdí růst bakterií. Proces čištění suchým ledem také zastavuje růst hub a spor a snižuje přítomnost dalších biologických kontaminantů. Je také netoxický, bez zápachu a vhodný na jakýkoli povrch - kov, dřevo a beton, dokonce i na jemná zrna dřeva, sklo nebo textilie.

Před čištěním

Image

Během procesu čištění

Image

Po procesu čištění

Image

Suchý led

Suchý led je pevný stav oxidu uhličitého (CO₂) vytvářený při teplotě -79 ° C.

Oxid uhličitý se přirozeně vyskytuje jako plyn na Zemi. Je netoxický a bez zápachu a často se používá k nasycení nápojů, které jim dodávají svěží chuť a prodlužují konzumaci. Suchý led se také používá v potravinářském průmyslu k chlazení potravin nebo se používá ve zdravotnických službách.

K čištění suchým ledem je zapotřebí následující příslušenství:

Image